Březen 2016

Podkolenková žížalí farma

30. března 2016 v 13:55 | Jana Inspiromatka |  TVOŘÍME S DĚTMI
Musím přiznat, že stále víc obdivuji učitelky ve školkách. Každý týden s dětmi tvoří nějaké nové věci, aby rozvíjely jejich kreativitu a dovednosti. Musejí být samozřejmě přiměřené jejich věku, ale i tak už několikrát inspirovaly mě samotnou k něčemu pořádnému. Díky nim totiž v loňském roce u nás doma vznikla Podkolenková žížalí farma.
Syn totiž přinesl ze školky ponožku vycpanou vatou, několikrát převázanou starými šňůrkami od bot a namalovanýma očima. Prostě malá jednoduchá mini stonožka. Ten nápad mě tak zaujal, že jsem se ho pokusila dotáhnout k dokonalosti a začala vyrábět maxi žížaly. A rozhodně je zvládnete i vy...


Recenze: dětská herna Človíčkov Praha / Budějovická

30. března 2016 v 12:34 | Jana Inspiromatka |  VÝLETY A HERNY
Jedno s nejčastějších témat, které s kamarádkami probíráme, je kam vyrazit s dětmi za zábavou. Díky tomu už jsme měli to potěšení vyzkoušet několik herniček a hracích koutků, takže se můžeme s ostatními podělit o zkušenosti a doporučení. Začnu jednou z našich nejoblíbenějších a tou je dětská herna Človíčkov, konkrétně pobočka v Praze na metru Budějovická. A proč je oblíbená?
Hned z několika důvodů: máme ji blízko - cenově patří mezi nejlevnější - bezvadná dostupnost MHD i autem (vč. parkování) - děti (alespoň ty moje) se tu na 2-3 hodiny celkem dobře zabaví. Navíc tu dělají dobrou kávu a obsluha je milá. Jestli vás zajímají další detaily, vč. nedostatků, čtěte dále...

Velikonoční pečení - beránek

30. března 2016 v 11:47 | Jana Inspiromatka |  TVOŘÍME S DĚTMI
Velikonoce sice už skončily, ale stejně máme občas potřebu se pochlubit tím, co se nám podařilo vytvořit. K velikonočním svátkům totiž patří nejen malování vajíček či pletení pomlázky, ale taky pečení. Až si občas ríkám, že náš národ myslí jen a jen na "žrádlo". Trochu mě to štve, ale stejně se dětí doma věčně ptáme, jestli mají hlad a když se nezeptáme my dospělí, tak přiběhnou sami, že chtějí jíst.
Každopádně Velikonoce jsou svátky, kdy chceme ukuchtit něco zajímavého, takže obvykle hledáme inspirace a návody, jak vyrobit netradiční dobroty. Přiznávám, že letos jsem od pečení zcela upustila - a nestydím se za to! Skvělý kousek se mi totiž povedl vloni a doteď se se zalíbením kochám fotkami perfektního Velikonočního beránka.

Kamarádky - první pomoc pro každou matku

30. března 2016 v 11:11 | Inspiromatka |  RADOSTI ŽIVOTA
Prakticky všechny matky malých dětí v mém okolí mají pocit osamělosti a současně touží mít čas sama na sebe. Znáte ten pocit taky? Doba mateřské a rodičovské dovolené je samozřejmě radostná, ale současně psychicky děsivě vyčerpávající. Začíná to nenápadně...
V šestinedělí se snažíte vzpamatovat z porodu a naučit se trochu zacházet s malým miminkem. Později, když už je možné chodit ven či přijímat návštěvy, jste po většinu času zase sama. Některým maminkám je proti srsti družit se s ostatními na dětském hřišti, protože se vám nechce trapně debatovat o plínkách a kašičkách a chybí vám "dospělácké" hovory o práci, kultuře a životě.

Letošní velikonoční tvoření pro děti

29. března 2016 v 12:01 | Jana Inspiromatka |  TVOŘÍME S DĚTMI
Každá unavená matka hledá něco, co dokáže její ratolesti zabavit na delší dobu, aby měla aspoň trochu času zajít si v klidu na toaletu nebo si vypít kafe, dokud je ještě trochu teplé. Mně se to letos povedlo a proto "Bůh žehnej" ozdobným děrovačkám.
O ozdobných děrovačkách jsem věděla už delší dobu, ale připadaly mi jako nákladná zbytečnost. Přesto když měla dcera své páté narozeniny, půjčila jsem si dvě děrovačky od sousedky, aby měly holčičky na oslavě nějakou zábavu a mohly lepit, malovat a tvořit. Ohromilo, jak dlouho si holky vydržely s děrovačkami hrát. Proto, když dcera prosila, abychom je také koupili, tak jsem dlouho neváhala. A vyplatilo se!

Inspiromatka plná inspirace a nápadů

28. března 2016 v 18:50 | Jana Inspiromatka
Jakmile vám život svěří na starosti dvě malé děti plné energie, velkou část své energie věnujete na to, že musíte
  • vymýšlet jak děti kreativně a bezpečně zabavit,
  • jak si usnadnit nebo zpříjemnit běžné denní práce v domácnosti,
  • hledat tipy na výlety,
  • bojovat o pár minut času sama na sebe
  • ... a tak podobně.
Pokud sama sebe nepovažujete za kreativce a chcete získat inspiraci, nebo si chcete vyměnit zkušenosti (nebo si jen postěžovat, jak život zvládáte či ne), jste na správném místě.
I já Inspiromatka hledám inspirace u ostatních a sama vymýšlím nové věci, takže se s ostatními ráda podělím.

V neposlední řadě jsem hlavním fanouškem či ambasadorkou dvou (zatím) ne příliš známých eshopů Kancelář-snů.cz a COOLbižuterie.cz, takže pokud se tam objeví něco fakt zajímavého, co osobně vyzkouším, budu vás informovat.

Takže vítejte... :-)