Letošní velikonoční tvoření pro děti

29. března 2016 v 12:01 | Jana Inspiromatka |  TVOŘÍME S DĚTMI
Každá unavená matka hledá něco, co dokáže její ratolesti zabavit na delší dobu, aby měla aspoň trochu času zajít si v klidu na toaletu nebo si vypít kafe, dokud je ještě trochu teplé. Mně se to letos povedlo a proto "Bůh žehnej" ozdobným děrovačkám.
O ozdobných děrovačkách jsem věděla už delší dobu, ale připadaly mi jako nákladná zbytečnost. Přesto když měla dcera své páté narozeniny, půjčila jsem si dvě děrovačky od sousedky, aby měly holčičky na oslavě nějakou zábavu a mohly lepit, malovat a tvořit. Ohromilo, jak dlouho si holky vydržely s děrovačkami hrát. Proto, když dcera prosila, abychom je také koupili, tak jsem dlouho neváhala. A vyplatilo se!


Ozdobné děrovačky - blaho každé matky

Tři dny za sebou, když se děti ráno vzbudily, nechaly nás spát a šly do kuchyně tvořit. Sami si vytáhli děrovačky a vlnkovaté nůžky a daly se do práce. Takže než jsem vstala, byl plný stůl nazdobených proužků, papírových kytiček a dalších vzorů. Pak přišlo na řadu lepidlo a vznikly naše výtvory:
1) Papírové velikonoční vejce z kartonu zavěšené na šňůrce a polepené barevnými pásky a tvary z děrovaček.
2) Speciální velikonočně-vánoční papírový řetěz…
3) …a velikonoční vajíčka zdobená obrázky z děrovaček.
S mou malou pomocí to všechno zvládly děti samy a mě to tvoření s nimi taky moc bavilo.

Tip na stojánek na vajíčka


Dlouho jsem přemýšlela, jak pracovat s šišatými vajíčky, aby se nekoulely po stole a bylo možné je postupně natáčet a zdobit. Speciální stojánky na mě samozřejmě nemáme. Ale padly mi do oka odměry na léky/sirupy, které musely děti přes zimu popíjet každou chvíli, a zbylo jich doma docela dost. Vajíčka v nich seděly naprosto skvěle a dobře se s nimi pracovalo.

FOTOGALERIE
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? Předem děkuji, že mi udělíte níže pár hvězdiček.

MOHL BY ZAJÍMAT VAŠI KAMARÁDKU? Sdílejte ho, viz. link dole.


Děkuji :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama