Podkolenková žížalí farma

30. března 2016 v 13:55 | Jana Inspiromatka |  TVOŘÍME S DĚTMI
Musím přiznat, že stále víc obdivuji učitelky ve školkách. Každý týden s dětmi tvoří nějaké nové věci, aby rozvíjely jejich kreativitu a dovednosti. Musejí být samozřejmě přiměřené jejich věku, ale i tak už několikrát inspirovaly mě samotnou k něčemu pořádnému. Díky nim totiž v loňském roce u nás doma vznikla Podkolenková žížalí farma.
Syn totiž přinesl ze školky ponožku vycpanou vatou, několikrát převázanou starými šňůrkami od bot a namalovanýma očima. Prostě malá jednoduchá mini stonožka. Ten nápad mě tak zaujal, že jsem se ho pokusila dotáhnout k dokonalosti a začala vyrábět maxi žížaly. A rozhodně je zvládnete i vy...DYI: Žížala Julie a její kamarádi


Postup je v podstatě jednoduchý.
  1. Buď doma najdete staré podkolenky, nebo je ta pár korun koupíte v obchodě či na netu. Opatrně ustříhněte patu a díru sešijte, aby vznikl rovný váled.
  2. Pokud chcete ušetřit a času máte dost, posbírejte všechny liché ponožky, nastříhejte z nich rovné části bez špičky a paty a ty k sobě sešijte. Jde to i na šicím stroji.
  3. Vycpávání podkolenky je ideální zábava pro děti. Pro vycpávání doporučuji PES výplň. Nezežmoulá se jako vata a žížalu pak bude možné i vyprat. Výplní neš
    etřete.
  4. Konec žížaly sešijte důkladně ručně, aby při hraní výplň nelezla ven.
  5. Na hlavě žížaly (špička podkolenky) vytvarujte malou bambulku a obšijte dokola nití, aby vznikl roztomilý nos.
  6. Ze starých velkých knoflíků můžete vytvořit oči. Je dobré je přišít. Pokud byste je pouze přilepili, při hraní brzy odpadnou.
  7. Aby byla žížala ještě roztomilejší, ze zbytků bavlnek můžete vytvořit vlasy. Střapatý účes pro žížaly - kluky a culíky nebo copánky pro žížalí holky.
Moje děti si nimi užily spoustu legrace. Například už jen tím, že se s nimi honily a plácaly, nebo když se snažili všechny pojmenovat: Julie, Lenka, Bára... Žížaly jsou měkkoučké, takže si nijak neublížili. V jednu dobu byly v takové oblibě, že jsem sešitím podkolenek vyráběla také hady a nakonec i šneky.

A jestli se vám nechce tvořit, ale žížaly se vám líbí, napište mi, ještě jich máme u babičky pár schovaných...


LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? Předem děkuji, že mi udělíte níže pár hvězdiček.

MOHL BY ZAJÍMAT VAŠI KAMARÁDKU? Sdílejte ho, viz. link dole.


Děkuji :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama