Duben 2016

Čarodějky a čarodějové - připravte se...

27. dubna 2016 v 12:13 | Jana "Inspiromatka" |  TVOŘÍME S DĚTMI
Závidím svým dětem, kolik mají v dnešní době příležitostí chodit na nejrůznější oslavy, akce a zejména navlékat se do kostýmů. Už je to zase tady - poslední duben a "pálení čarodějnic". Vloni jsme tuto akci vyzkoušeli poprvé a bylo to super. Není divu, že už týden děti přemýšlí, co všechno potřebují připravit jak na Čarodějnický bál ve školce, ale i sobotní hlavní akci. Nevíme sice ještě přesně, kam půjdeme, ale výběr je pestrý, takže určitě něco najdeme.

Zásadní je však důkladná příprava a ta proběhne dnes. Kontrola kostýmů z minulého roku, jestli se do nich ještě vejdou... Daník má upravené triko po tátovi jako hábit, takže ten vydrží ještě pár let. Míša má své šatičky a z těch už možná vyrostla... A co ještě?

Už vás navštívila Zubničková víla?

26. dubna 2016 v 13:18 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Už jste slyšeli o Zubničkové víle? No z našeho dětství nejspíš ne, ale moje děti o ní už nějakou tu animovanou pohádku v televizi viděli. Je to malá kouzelná bytost, která sbírá od malých dětí jejich první vypadlý zoubek a za to jim nechává pod polštářem kouzelnou minci, která jim může splnit nějaké malé přání. Prostě víla Zubnička.

Nás tato víla navštívila zrovna dnes v noci. Míše je 5 let a cca 1 měsíc a začaly se jí kývat první mléčné zoubky. Dokonce hned 2 najednou - dolní jedničky. Celkem brzy, ale prý je to v normě. Před týdnem na kontrole u zubařky už si jeden z nich paní doktorka chtěla nechat, ale přemluvili jsme ji, protože se děti následující den ve školce fotili. Prostě aby měla ještě jednu hezkou fotku se všemi mléčnými zoubky.

Prší a nedá se jít ven? Je čas si udělat doma maškarní!

24. dubna 2016 v 7:45 | Jana "Inspiromatka" |  TVOŘÍME S DĚTMI
Jaro je typické tím, že počasí je nevyzpytatelné (respektive deštivé) a občas se stane, že musíte s děti zůstat doma. Pokud si zoufáte, co máte dětem zase vymýšlet za program, aby se zabavily, mám pro vás tip. Udělejte si doma malé rodinné maškarní. A klidně přizvěte i nějakou sousedku nebo kamarádku s dalšími dětmi.
Nemáte doma kostýmy? Ale to je omyl... nepotřebujete žádné speciální kupované kostýmy. Myslím, že doma najdete vše, co je potřeba. My máme výbavy na maškarní skoro celou krabici a další kousky přibývají. Chcete trochu naší inspirace? To nejlepší uvidíte na fotkách z našeho alba...

Recenze: dětská herna Brumbambule Praha

22. dubna 2016 v 23:46 | Inspiromatka |  VÝLETY A HERNY
Už dlouho jsme se těšila, jak vám doporučím další hernu. V další recenzi na dětské herny se totiž zaměřím na středně velkou hernu zvanou Brumbambule, která se nachází v Praze Vysočanech. Patří mezi středně velké a populární herny, kde si podle mě nejlépe vyhrají děti od 3 let výše (mladší doporučuji jen když není zrovna "špička" návštěvosti). Rozhodně stojí za vyzkoušení, jen musíte počítat s větší investicí do vstupného a na občerstvení. Ale pojďme si to probrat podrobněji.

Mezi hlavní výhody patří relativně dobrá možnost parkování, velký bar s velmi pěkným výběrem teplého i studeného občerstvení a ideální výběr herních prvků a...

Pečení šnečci z listového těsta

17. dubna 2016 v 21:42 | Jana "Inspiromatka" |  S DĚTMI V KUCHYNI
Jednou z osvědčených cest, jak udělat dětem radost a zabavit je, určitě patří (alespoň u nás doma) společné pečení. Je jim úplně jedno, co to bude, hlavně když jim dovolím ochutnat těsto a pomáhat. Jasně, syrové těsto není nic zdravého a s malými pomocníky pak může kuchyně vypadat jako po výbuchu, ale pro ně je to skvělý zážitek. Jen ať trénují s vámi. za pár let hodíte nohy na stůl a děti zastanou všechno sami.
Takže čím začneme v rubrice o pečení a vaření s dětmi? Zvolila jsem to úplně nejjednodušší - pečení šnečci z listového těsta. Je to jednoduché, levné a děti mohou pomáhat se spoustou činností. Jak na to?

Jak jsem se nezbláznila díky omalovánkám

14. dubna 2016 v 10:41 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Tak co teď?! OK, honem prádlo do pračky... jau, zase to pitomý Lego... "mamí, já chci napít"... "tak si napusť vodu, máš přece ruce"... takže to prádlo... "Dáňo, proč máš v kapse ty šutry?!"... "to je dárek pro tebe"... "aha, díky Zlato"... fajn, prohledáme kapsy... "mamí, já mám hlad"... "vždyť jsi jedla před půl hodinou?!"... co jsem to chtěla?! a jo, prát to prádlo"... "buéééééé!!! mamí, ona mě bouchla"... "ach jo, přestaňte si ubližovat a raději mi pomozte!"... tak ještě jednou proběhnout byt, jestli někde neleží něco, co potřebuje vyprat... "jauvajs, sakra co tu dělají ty připínáčky z nástěnky!!!"... "to já né, to Danda"... "mamí, já si chci malovat!"... grrrrrrr... No konečně, prádlo v pračce... "Kdo zmáčkne knoflík?"... jáááá - jááááá... auuuuu - bééééé... TAK UŽ DOST! Takhle to dál nejde. Musíme se všichni uklidnit.
Připomíná vám tato scéna něco?

Nejkrásnější korková nástěnka do pokojíčku

12. dubna 2016 v 19:54 | Jana "Inspiromatka" |  TVOŘÍME S DĚTMI
Jakmile děti začnou tvořit své první roztomilé "čmáranice", je potřeba připravit malým umělcům prostor, kam jejich dílka vystavit. Logickým řešením je korková nástěnka, ale ruku na srdce - komu z vás se ta hnědá příšera líbí? Opravdu se hodí do interiéru dětského pokoje?

S dětmi jsme vymysleli jednoduchý způsob, jak z obyčejné korkové nástěnky udělat super designovou záležitost. Stačí pár drobností: akrylovou barvu, plochý štětec, samolepicí folii s libovolným designem (případně barevný balicí papír a lepidlo ve spreji).
Jak postupovat?

KONEČNĚ NA FACEBOOKU

11. dubna 2016 v 9:19 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Pokud se vám na mých stránkách zalíbilo, mám radost. A abyste nemuseli pokaždé vyhledávat tuto stránku, můžete se pohodlně přidat na skupinu na Facebooku a na nové články vás tam vždycky upozorním. A samozřejmě tam bude vždycky něco navíc. Tak co, přidáte se?
A nebojte se doporučit skupinu i svým kamarádkám, ať je nás víc :-)

FACEBOOK - INSPIROMATKA


Recenze: dětský svět Lvíček Plzeň

6. dubna 2016 v 10:27 | Jana "Inspiromatka" |  VÝLETY A HERNY
Měli jste obavy, že recenze dětských heren a koutků bude zaměřena pouze na Prahu? V žádném případě. Jezdíme na výlety a za přáteli, takže o tipy na herny v dalších regionech nebude nouze. Tak například kam s dětmi vyrazit v Plzni? Rozhodně do velké herny "Dětský svět Lvíček" v obchodním centru Olympia Plzeň-Černice.
Herna patří mezi největší a proto si tu děti bez problému vydrží hrát klidně celý den. Tomu odpovídá i velké zázemí restaurace a kavárny, bohatý sortiment jídla a pití vhodných pro děti... to vše za celodenní vstupné nebo zvýhodněné večerní Happy Hours. Lze to i výhodněji?


První cigareta aneb koukej mami, já kouřím...

1. dubna 2016 v 9:46 | Inspiromatka |  RADOSTI ŽIVOTA
Nevím jak vy, ale já fakt nesnáším trapné žerty a fóry. Ještě nikdy jsem na Apríla nezažila, aby mi nějaký vtípek připadal opravdu zábavný. A to si nemyslím, že jsem suchar. Miluju příležitosti, kdy je důvod se zasmát, ale to co lidi na sebe vzájemně chystají na 1. dubna "svátek bláznů", z 99 % humorné není. Zažila jsem však před rokem výjimku...

Bylo to neplánované, nečekané, nevinné a snad právě díky tomu i roztomile vtipné. Měla to na svědomí moje (tehdy 4-letá) dcera a úplně náhodou se trefila na aprílový den. A čím mě tak dokonale dostala?