Čarodějky a čarodějové - připravte se...

27. dubna 2016 v 12:13 | Jana "Inspiromatka" |  TVOŘÍME S DĚTMI
Závidím svým dětem, kolik mají v dnešní době příležitostí chodit na nejrůznější oslavy, akce a zejména navlékat se do kostýmů. Už je to zase tady - poslední duben a "pálení čarodějnic". Vloni jsme tuto akci vyzkoušeli poprvé a bylo to super. Není divu, že už týden děti přemýšlí, co všechno potřebují připravit jak na Čarodějnický bál ve školce, ale i sobotní hlavní akci. Nevíme sice ještě přesně, kam půjdeme, ale výběr je pestrý, takže určitě něco najdeme.

Zásadní je však důkladná příprava a ta proběhne dnes. Kontrola kostýmů z minulého roku, jestli se do nich ještě vejdou... Daník má upravené triko po tátovi jako hábit, takže ten vydrží ještě pár let. Míša má své šatičky a z těch už možná vyrostla... A co ještě?


Vybavení pro malé čarodějky a čaroděje
  • šaty, hábit, plášť
  • čarodějnický klobouk
  • kouzelnická hůlka
  • mazlíček - krysa, žába, černá kočka, pavouk a pod.
  • koště
  • kotlík
  • lektvary a bylinky
Samozřejmě není nutné mít připraveno všechno. Ale by se přece jen o něco pokusíme:

1. Lektvary
Už nějakou dobu se s dětmi učíme, které bylinky jsou léčivé, takže vytáhneme sášky s bylinkami, nasbíráme i něco čerstvého a každý si bude moci vyrobit svůj vlastní lektvar - čaj.
Dospělé čarodějnice čeká náročnější míchání lektvarových drinků a ochutnávka, zda se "lektvarové" vína z minulých sklizní dobře rozležely. :-)

2. Netopýři a pavučina s pavoukem
Pro děti jsou kulisy - čili výzdoba interiéru - důležité. Takže jsem je překvapila vlastnoručně vyrobenou pavučinou s pavoukem. Musíte mít však po ruce něco spolehlivého na lepení na zeď. Přiznávám, že bz oboustraně lepicích průhledných štítků tesa TACK a malířské maskovací pásky bych to nezvládla.
Potom jsem vytiskla na tiskárně siluety netopýrů, které děti vystřihly a slepily k sobě. Pak už jen stačilo pověsit je na nit a připevnit na strop. Pokud nevíte čím, tak například my na to máme průhlené štítky tesa Powerstrips. Nejsou vůbec vidět a dají je pak lehounce sloupnout.

3. Čarodějnická hůlka
Našla jsem v šuplíku několik obyčejných dřevěných hůlek, které zbyly po mých nájezdech na sushi fast foody. Ty jsme s dětmi omotali barevnými lepicími WASHI páskami. Nejdřív na sebe zkusili několik zaklínadel typu "expeliarmus" a "petrifikus totalus", ale nakonec se dali do boje s netopýry, které jsme připravili jako dekoraci.

3. Létající koště
Jo a zítra nás čeká výroba koštěte. Místo klasického koupeného smetáku zametáku použijeme stejně jako vloni improvizaci - větší klacek s přivázaným trsem malých větviček a suché trávy na konci. Bezva důvod k malé procházce.

4. Malování
No a celý program završíme malováním pavučin, pavoučků a bradavic na obličej, protože čarodějnice a čarodějové musí vypadat strašidelně.
"A já budu letos za tu zlou!", prohlásila sebejistě dcera, když si zkoušela ráno bezzoubkové grimasy do zrcadla. Co nadělám, ještě vloni chtěla být za "čarodějnickou vílu".

Tak milé přítelkyně - já jdu dodělat výzdobu a vy si užijte zbytek čarodějnického týdne a pošlete na Facebook nějaké hezké fotky. :-)



 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama