Jak jsem se nezbláznila díky omalovánkám

14. dubna 2016 v 10:41 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Tak co teď?! OK, honem prádlo do pračky... jau, zase to pitomý Lego... "mamí, já chci napít"... "tak si napusť vodu, máš přece ruce"... takže to prádlo... "Dáňo, proč máš v kapse ty šutry?!"... "to je dárek pro tebe"... "aha, díky Zlato"... fajn, prohledáme kapsy... "mamí, já mám hlad"... "vždyť jsi jedla před půl hodinou?!"... co jsem to chtěla?! a jo, prát to prádlo"... "buéééééé!!! mamí, ona mě bouchla"... "ach jo, přestaňte si ubližovat a raději mi pomozte!"... tak ještě jednou proběhnout byt, jestli někde neleží něco, co potřebuje vyprat... "jauvajs, sakra co tu dělají ty připínáčky z nástěnky!!!"... "to já né, to Danda"... "mamí, já si chci malovat!"... grrrrrrr... No konečně, prádlo v pračce... "Kdo zmáčkne knoflík?"... jáááá - jááááá... auuuuu - bééééé... TAK UŽ DOST! Takhle to dál nejde. Musíme se všichni uklidnit.
Připomíná vám tato scéna něco?


Zažívám podobné variace na dané téma poměrně často a přiznávám, že ne vždy jsem je ustála s klidem. Dnes už mám dobrý tip, jak všechny na chvíli zklidnit a nastolit příměří. Stačily k tomu (NE)obyčejné omalovánky. Ty jedny jsou dětské a ty druhé - no přece antistresové pro dospělé.

KDO SI KRESLÍ NEZLOBÍ

V dnešní době už je někde zahlédla většina lidí. V knihkupectvích jsou jedním z nějprodávanějších artiklů. Dlouho jsem váhala, jestli to má opravdu smysl a zda budou k něčemu dobré i mě. To víte, s napjatým rodinným rozpočtem si spousta matek rozmyslí, jestli si má za pár stovek koupit knihu omalovánek a k tomu pořádnou sadu pastelek nebo linerů. Musím mít opravdu širokou paletu barev, protože vybarvovat se sadou dětských pastelek s pěti barvami na výběr vás fakt bavit nebude.

Co mi pomohlo se rozhodnout vyzkoušet antistresové omalovánky pro dospělé? Našla jsem totiž levnější variantu omalovánek a bezva sadu cenově výhodných pastelek. No a tak jednoho krásného dne, kdy jsem měla zase nervy na pochodu a děti byli aktivnější než jsem dokázala unést, jsem si na ně vzpomněla a navrhla, že si půjdeme všichni malovat. Světe div se - zabralo to.
Jednak byli nadšení, že budu s nimi malovat taky a když jsem si vytáhla svou sadu pastelek a vlastní omalovánky, úplně jim spadla brada. Chvílemi přestávali malovat své výtvory a užasle zírali, jak vybarvuu já: "Jééé, mami ty to máš ale krásné..." prostě půl hodiny společného malování zklidnilo nejen děti, ale i moji hlavu. Nekecám.
Podmínkou však bylo, že jsem musela dětem dovolit, aby si mohli moje pastelky taky vyzkoušet, což mi u těch levných nevadilo, ale i tak jsem je varovala, že musí být opatrní. Jakmile se nějaká trochu ztupila, hned ochotně brali ořezávátku a pastelky zostřili.

Dnes už jsme trochu pokročili... nepotřebuji omalovánky každý den, ale jednou týdně je s chutí vytáhneme a užíváme si svou tvořící půlhodinku. Do naší výbavy přibyli noví kamarádi, protože už jsem se nebála zainvestovat. Máme teď super sadu pastelek s ABS ochrannou tuhy, které se díky ní prakticky nelámou a "Ježíšek mi naježil" maxi sadu linerů s třpytivými barvami (což jsou ultratenké fixy právě na vybarvování malinkých ploch).
Naše společné omalovánkování je jen jedna z našich metod, jak se hodit do pohody. Nebojte, brzy prozradím další...
A jaké metody na zklidnění dětí a sebe samých máte vy?

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? Předem děkuji, že mi udělíte níže pár hvězdiček.
MOHL BY ZAJÍMAT VAŠI KAMARÁDKU? Sdílejte ho...

Děkuji :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama