Nejkrásnější korková nástěnka do pokojíčku

12. dubna 2016 v 19:54 | Jana "Inspiromatka" |  TVOŘÍME S DĚTMI
Jakmile děti začnou tvořit své první roztomilé "čmáranice", je potřeba připravit malým umělcům prostor, kam jejich dílka vystavit. Logickým řešením je korková nástěnka, ale ruku na srdce - komu z vás se ta hnědá příšera líbí? Opravdu se hodí do interiéru dětského pokoje?

S dětmi jsme vymysleli jednoduchý způsob, jak z obyčejné korkové nástěnky udělat super designovou záležitost. Stačí pár drobností: akrylovou barvu, plochý štětec, samolepicí folii s libovolným designem (případně barevný balicí papír a lepidlo ve spreji).
Jak postupovat?

KORKOVÁ NÁSTĚNKA PRO MALÉ UMĚLCE


  1. Jak asi sami uhodnete, základem je úplně obyčejná levná korková nástěnka.

  2. Připravte dětem obyčejný plochý štětec a akrylovou barvu v odstínu, který se nejlépe hodí do vašeho pokojíčku. Určitě rádi natřou celý dřevěný rám kolem dokola. Naštěstí vůbec nevadí, pokud přetáhnou až na korek.

  3. Zatímco barva zasychá, připravte si barevnou samolepicí folii nebo tapetu. Nejvýhodněji ji obvykle získáte (čas od času) v LIDLu nebo hobby marketech. Odměřte si šířku od jednoho kraje rámu k druhému a pokud výška folie není dostatečná, pomůže vám druhý pruh. Krycí folii odlepte jen na kraji, přichyťte ke korku a pak postupně přilepujte a uhlazujte, ať nevznikají bubliny. Nebojte se - při chybě lze folii znovu nadzvednout a přilepit znovu.

  4. Pokud nemáte samolepicí folii či tapetu, můžete použít pevnější balicí papír, ale ten musíte nalepit pomocí lepidla. Klasické lepidla mohou v silnější vrstvě papír rozmočit a zvlnit, takže bych doporučila spíš lepidlo ve spreji, které nastříkáte přímo na korek a pak pomalu přilepujte a uhlazujte.

  5. Voila... nějkrásnější korková nástěnka je na světě.

  6. Jak nástěnku připevnit na zeď? Pokud máte schopného chlapa, nebo patříte mezi nebojácné kutilky, vyřešíte to závěsnými očky, hřebíky nebo skobičkami. Pokud se nechcete spoléhat na pomoc okolí a hledáte jednodušší řešení, pak vězte, že existují silně lepicí oboustranné pásky, které nástěnku na zdi v pohodě udrží.
Tak co, máte chuť to zkusit taky?

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? Předem děkuji, že mi udělíte níže pár hvězdiček.
MOHL BY ZAJÍMAT VAŠI KAMARÁDKU? Sdílejte ho, viz. link dole.

Děkuji :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama