Pečení šnečci z listového těsta

17. dubna 2016 v 21:42 | Jana "Inspiromatka" |  S DĚTMI V KUCHYNI
Jednou z osvědčených cest, jak udělat dětem radost a zabavit je, určitě patří (alespoň u nás doma) společné pečení. Je jim úplně jedno, co to bude, hlavně když jim dovolím ochutnat těsto a pomáhat. Jasně, syrové těsto není nic zdravého a s malými pomocníky pak může kuchyně vypadat jako po výbuchu, ale pro ně je to skvělý zážitek. Jen ať trénují s vámi. za pár let hodíte nohy na stůl a děti zastanou všechno sami.
Takže čím začneme v rubrice o pečení a vaření s dětmi? Zvolila jsem to úplně nejjednodušší - pečení šnečci z listového těsta. Je to jednoduché, levné a děti mohou pomáhat se spoustou činností. Jak na to?Nejjednodušší pečení, jaké známe

  • listové těsto
  • nutela nebo hustější džem
  • rozšlehané vajíčko
Rozhodně vám nebudu radit, abyste si dělali vlastní listové těsto. Absolutně nejsnadnější je koupit si listové těsto už rozválené na placku smotané na pečícím papíře. Mají ho v chladicích pultech hypermarketů cca za 29 Kč. Stačí jen rozmotat a nemusíte nic válet.
Placku rozkrájejte na 4 obdelníky a každý z nich mohou děti namazat oblíbenou pochoutkou. Ideální je nutela nebo hustější džem. Ale klidně by bylo možné použít i oslazený tvaroh nebo mleté ořechy.
Potřenou placku pomozte dětem srolovatdo pevného válečku. Zapomeňte na krájení nožem, ten by váleček příliš zdeformoval. Nejlepší je vzít si obyčejnou nit. Protáhnete ji pod váleček asi 1 cm od kraje, jednou provléknete konce niti a vodorovně zatáhnete. Takto nit ukrojí čistě a ostře váleček těsta a první ulita je hotová. Utahování a krájení nití zvládnou s vaší asistencí i malé děti.
Šnečky kladete na pečicí papír, na kterém bylo těsto. Nakonec vidličkou rozšleháte vajíčko a potřete opatrně povrch šneků. A šup s tím do trouby...

Absolutně jednoduchá levná zábava a děti se rády pochlubí chutnou mňamkou tátovi, babičce či návštěvě.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama