Prší a nedá se jít ven? Je čas si udělat doma maškarní!

24. dubna 2016 v 7:45 | Jana "Inspiromatka" |  TVOŘÍME S DĚTMI
Jaro je typické tím, že počasí je nevyzpytatelné (respektive deštivé) a občas se stane, že musíte s děti zůstat doma. Pokud si zoufáte, co máte dětem zase vymýšlet za program, aby se zabavily, mám pro vás tip. Udělejte si doma malé rodinné maškarní. A klidně přizvěte i nějakou sousedku nebo kamarádku s dalšími dětmi.
Nemáte doma kostýmy? Ale to je omyl... nepotřebujete žádné speciální kupované kostýmy. Myslím, že doma najdete vše, co je potřeba. My máme výbavy na maškarní skoro celou krabici a další kousky přibývají. Chcete trochu naší inspirace? To nejlepší uvidíte na fotkách z našeho alba...


Využijte jarní úklid ke kostýmové párty

Moje děti prostě milují, když se rozhodnu k velkému úklidu. Znamená to, že sundám ze skříní velké krabice, ve kterých měním zimní oblečení za letní a obráceně, a oni budou mít příležitost ověšet se mými starými šaty, klobouky, šálami, půjčuju jim i bižuterii.
Tahle společná zábava s dětmi je jeden z důvodů, proč si nostalgicky uchovávám pár kousků ze svého mlátí, jako batikovanou vlastnoručně šitou vestu, háčkovanou halenu ve stylu hipie, šatičky ve stylu 60. let a podobně. Najednou máme na dvě hodiny o zábavu postaráno a ještě to přinese spoustu luxusních fotek do vánočního alba pro babičky a dědy.

Ale abych nekecala, máme samozřejmě doma i pár typických dětských kostýmů, které jsme dětem pořídili u příležitosti kostýmových akcí ve školce, oslav a "pálení čarodějnic". Moje dcera je samozřejmě nejraději za princeznu a má své oblíbené šatičky princezny Sofie a princezny Anny z Ledového království, ale už si několikrát užila také doma dělaný kostým indiánky (potají jsme tátovi rozstříhali jedno hnědé tričko... stejně mu neslušelo), obleček pro andílka i s křidýlky z Vánočního vystoupení, a syn si letos vybral, že bude za Čmeldu.

Vůbec se dětem nedivím, že je to tak baví. Jasně si vzpomínám, že jsem jako dítě kostými taky milovala.
Ale stejně tak chápu i maminky, se kterými se občas bavím u nás ve školce, které akce s kostýmy nesnáší, protože jim přináší nové starosti s řešením kostýmu. Já však vím, že my doma kostýmy využijeme jako zábavu i během roku, takže my hlasujeme "pro".
Přiznávám, že po těchto módních a kostýmových mejdanech mám doma co uklízet, ale to by bylo i kdybych jim tuto zábavu neumožnila a ještě bych celé odpoledne poslouchala křik a hádky, protože by se nemohli shodnout, co budou dělat.
Takže doporučuji... pusťe děti do všech skříní (samozřejmě pod vaším dozorem) :-)

Máte taky své oblíbené kostýmy a módní kolekce? Ukažte je ostatním na našem Facebooku...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama