Už vás navštívila Zubničková víla?

26. dubna 2016 v 13:18 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Už jste slyšeli o Zubničkové víle? No z našeho dětství nejspíš ne, ale moje děti o ní už nějakou tu animovanou pohádku v televizi viděli. Je to malá kouzelná bytost, která sbírá od malých dětí jejich první vypadlý zoubek a za to jim nechává pod polštářem kouzelnou minci, která jim může splnit nějaké malé přání. Prostě víla Zubnička.

Nás tato víla navštívila zrovna dnes v noci. Míše je 5 let a cca 1 měsíc a začaly se jí kývat první mléčné zoubky. Dokonce hned 2 najednou - dolní jedničky. Celkem brzy, ale prý je to v normě. Před týdnem na kontrole u zubařky už si jeden z nich paní doktorka chtěla nechat, ale přemluvili jsme ji, protože se děti následující den ve školce fotili. Prostě aby měla ještě jednu hezkou fotku se všemi mléčnými zoubky.


Dva zoubky pro Zubničku

Každopádně v pondělí už Míše zoubky kývalky překážely natolik, že si ve školce sama jeden vytáhla. Paní učitelka jí ho schovala do papírového kapesníku a moje nadšená dcera si ho hrdě přinesla domů. Večer už ale škemrala, že jí druhý kýválek překáží a chce vytáhnout i ten. Přiznávám se statečně ke své zbabělosti - poslala jsem ji za tatínkem, ať se toho neobvyklého úkolu ujme on. Zoubku se nejprve nechtělo. Ale nakonec byl venku i druhý a mezi spodními zoubky obrovská dvoumístná díra, kterou Míša hrdě ukazovala.
Zavolala po Skypu i babičce, aby se pochlubila. "Já teď trochu špatně muvím, ale to bude dobrý babi!", uklidňovala Míša babičku. Když se babička ptala, co se zoubky udělá, dcera měla jasno…
"Ty jsou pro Zoubkovou vílu, víš. Já je dám ve skleničce pod polštář, ona si je v noci vezme a dá mi tam za ně kouzelnou minci a ty mi splní přání."
"A copak si budeš přát?"
"To se nestříkat, jinak se to nesplní, přece!"
"No a jak se to ta víla dozví, co chceš???"
"Je přece kouzelná babi!",
zlobila se nad babiččinou neznalostí Míša.
Na pozadí tohoto rozhovoru jsme na sebe jako vyjevení rodiče živě gestikulovali, co uděláme, protože nechceme zatím dceru připravit ani o představu všehoschopného Ježíška, ani jí brát hodnou vílu Zubničku.

Úkol pro rodiče

No nic. Dcera ještě chvíli s bráškou na sebe cenili zoubky a pak šla spát i se skleničkou se dvěma zoubky pod polštářem. Pro mě byl úkol jasný.
Prohrabala jsem pracovní stůl… Nevím, jak je to možné a kde se tam vzala, ale našla jsem krásnou zelenou obálku s motýlem a uvnitř stejnou motýlí kartičku. Napsala jsem vzkaz od víly, přiložila padesátikorunovou minci a vložila do obálky.
V noci, když jsem se náhodou trochu probudila, jsem dotápala do pokojíčku a vyměnila obálku za zoubky. Sklenička mi v té rozespalosti stihla i spadnout, ale koberec to utlumil a děti se nevzbudily. Pouze tatínek houkl "copak, dorazila víla Zubnička?". Jojo…
Ráno celou nedočkavostí vstala dcera o půl hodiny dříve a šla nejprve na záchod. Pak chtěla vlézt zpět do postele, ale v tom spadla na ten prázdná sklenička… teď už bez zoubků. V tu ránu přihopsala do ložnice a nadšeně šeptem sdělovala "Mamíííí, víla si odnesla zoubky! Oba zmizely. A nechala mi tam obálku!"
"To je skvělé, tak až vstaneme, tak se podíváme. Teď se ještě spinká…"
No nespinkalo se. Míša odťapala do obýváku, protože není možné ještě usnout, když nevíte, co vám v obálce víla nechala a napsala. Tak jsem se odplazila za ní, aby se mi po chvíli podařilo rozlepit oči a vzkaz přečíst. Dcera byla šťastná. Zubnička na ni nezapomněla a nechala jí minci.

A co s mincí? Míša sice chtěla "tvrdou panenku - princeznu Annu", ale vysvětlila jsem jí, že zase tak moc kouzelná ta mince není. Zoubková víla umí jen věci, které souvisí se zoubky a jídlem, tak jsme se nakonec dohody, že minci použije na výlet do cukrárny a na horké maliny se zmrzlinou.

Malá bezzubka dnes kudy chodí, tu se chlubí svým "vylepšeným" úsměvem a historkou se vzkazem a mincí od víly. Tak až nastane doba, kdy víla přiletí i k vám, pozdravujte ji. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama