Květen 2016

Motýlkové muffiny aneb kdo zdobí - nezlobí

26. května 2016 v 21:02 | Jana "Inspiromatka" |  S DĚTMI V KUCHYNI
Pečení je pro děti velmi lákavá zábava. To víme všichni. Otázka je, jak je zapojit, aby výsledek za něco stál a kuchyni nebylo nutné podrobit generálnímu úklidu. Naše malé triky vám předvedeme na příkladu, jak jsme pekli a zdobili Motýlkové muffiny.

Začněme například tím, proč motýlkové... Nedávno jsme natrefili na prodejnu domácích potřeb, kterou museli zrušit, protože jim ukrutně zvýšili nájem, a tak jsme využili výprodej s 50% slevami. Měli tu samozřejmě i klasické kulaté formičky na muffiny, ale mnohem zajímavější byly silikonové formy s tvarem motýlků. Super koupě, takže zbývalo rozhodnout, čím je naplnit.

5 životních změn, které mi způsobilo mateřství

17. května 2016 v 20:54 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Fakt, že děti navždy změní náš život, je obecně znám. Ale k jakým dlouhodobým změnám konkrétně dojde, to už nikdo neříká. Vůbec nemám na mysli změny související s těhotenstvím, porodem a následnou péčí o miminka. Všimla jsem si spíš změn, které se udály s mou vlastní osobností a přetrvávají, ikdyž děti už trochu povyrostly. Nikdo mě před nimi nevaroval a popravdě - ikdyby varoval, nevěřila bych.
Každá jsme to měly nastavené trochu jinak. Někdo má už od mládí jasno v tom, že jeho život se naplní, až přijdou děti a vždy po kompletní rodině toužil. Někdo děti vlastně nechtěl, ale okolnosti způsobily, že je najednou má. A pak je skupina, kam jsem patřila já: dříve jsem moc nechtěla, později jsem si říkala "a proč vlastně ne, když to osud bude chtít...".

DYI aneb jak jsme si vyrobili dětský dalekohled

14. května 2016 v 21:22 | Jana "Inspiromatka" |  TVOŘÍME S DĚTMI
Říkáte si, že je třeba rozvíjet dětské dovednosti a umožnit jim něco tvořit, dokud na to mají chuť? Souhlasím a taky vím, jak je obtížné vymyslet, co tedy s dětmi dělat. Nedávno jsem však pochopila, že nemusím úplně všechno vymýšlet sama, ale že mám nechat prostor pro kreativitu dětem. Umí docela překvapit.
Všimla jsem si totiž, jak si Míša vzala papírovou ruličku, která zbyla po odmotání papírových utěrek, a hrála si, že má dalekohled a vyhlíží piráty na moři. "Kapitáneeee, máme v lodi díruuuu...," halekala z plných plic. A hned tu byl nápad - vyrobíme si papírový dětský dalekohled. Vlastně dva, protože jakmile má něco Míša, chce to okamžitě i Danda. Takže jsme vytáhli naši krabici na "tvoření" a začali s výrobou dalekohledů. A teď vám poradíme, jak na to.


5 tipů, jak udržet děti v autě v klidu

12. května 2016 v 10:05 | Jana "Inspiromatka"
Vydáváte se občas s dětmi na delší cesty autem? K babičce a dědovi, o víkendu na rodinný výlet, nebo v létě na dovolenou... prostě delší cesty, při kterých je velká pravděpodobnost, že se začnou děti nudit, povykovat, kňourat, vztekat se a podobně zpestřovat rodičům i tak náročnou cestu. Než pořád poslouchat "už tam budem? už tam budem?..." je lepší mít v záloze pár triků, jak je zabavit a zklidnit.
Možností je samozřejmě spousta a já se s vámi podělím o ty, které dobře účinkují na naše ratolesti ve věku 3,5 a 5 let. A budu velice ráda, pokud se v diskuzi pod článekm nebo na Facebooku podělíte o ty svoje... Takže 5 triků, jak si užít společnou cestu autem...