Červen 2016

Poděkování pro učitelky aneb než začnou prázdniny

30. června 2016 v 10:38 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Není nad to, když na něco díky shonu během všedních dnů zapomenete, a musíte to řešit za minutu dvanáct. A článek píšete až 5 minut po 12... ale i tak to stojí za zamyšlení. Jde o to, že dnes končí školní rok a začínají prázdniny. Tedy pro děti. Poslední den školního (a v našem případě školkového) roku je plný napětí a emocí. A protože řešíme hlavně děti, není divu, že málem zapomeneme na ty, kdo se o naše děti po většinu roku staraly - paní učitelky či učitele.
A já málem zapomněla. I když jsem si několik dnů říkala, že jim jako poděkování musíme něco připravit, pořád jsem před sebou hrnula jiné úkoly, které "hořely" více. Takže byl večer den před koncem školkového roku a …nikde nic. Bylo mi trapně.

Recenze: Farmapark Soběhrdy

20. června 2016 v 20:42 | Jana "Inspiromatka" |  VÝLETY A HERNY
Léto konečně dorazilo, takže je čas na výlety. Vzhledem k tomu, že náš rodinný program řídí hlavně děti, využili jsme jeden z nových zábavních areálů pro rodiny s dětmi, kterým je Farmapark Soběhrdy. Nachází se asi 28 km od Prahy směrem po dálnici D1, v malebném údolí.

Údajně funguje asi 2 roky, takže provoz má ještě své mouchy. Ano, přímo mouchy "masařky", ale pokud víte na co se připravit, nebudete zaskočeni a můžete zde zažít opravdu nádherný den. Poradím vám, jak si to nejlépe užít…

Recenze: Funpark Žirafa Průhonice

19. června 2016 v 19:24 | Jana "Inspiromatka" |  VÝLETY A HERNY
Nejvyšší čas napsat o naší nejoblíbenější velké dětské herně a tou je Funpark Žirafa v Průhonicích u Prahy. Předem se omlouvám, byli jsme tu minimálně 5x a v podstatě nemám negativní zkušenost a budu jen pracně hledat nějaký nedostatek (pominu-li přemíru placených automatů a her).

Vlastně o jedné maličkosti vím, ale jinak varuju - čeká vás snůška chvály a tak se hlavně pokusím upozornit na vychytávky a zajímavosti, které jinde nejsou běžné. Takže herna Žirafa vás vítá…

Školka v přírodě aneb první velké odloučení

7. června 2016 v 22:19 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Tak už došlo i na naši rodinu. První dlouhé odloučení naší pětileté ratolesti od rodičů. Tedy samozřejmě pominu-li tu a tam týden na prázdninách u babiček. Ale taková "školka v přírodě" s více méně cizími lidmi, to je úplně něco jiného. Je to akce, která se netýká jen dětí, ale rázně zasáhne i do života nás rodičů.
Dlouho to vypadalo, že se nám celá akce vyhne, protože Michalka dlouho nikam jet nechtěla, protože by se jí údajně "strašně stýskalo po mamince". Roztomilé, že?! Zásadní zlom nastal ve chvíli, kdy se dozvěděla, že tam bude i výřivka. To absolutně mění situaci - chce jet! Takže milé kamarádky, maminka se dostala na žebříčku popularity až pod nějakou výřivku. Paráda…

Třešňobraní aneb zpověď maniaka

5. června 2016 v 16:31 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Nastalo nejkrásnější období celého roku! Teda aspoň pro mě. Začaly totiž zrát jahody a hlavně - třešně. Jsem třešňomaniak a jsem na to hrdá. Jaká to radost, že můj syn tento sklon zdědil po mě. Konečně mám v rodině spřízněnou duši, protože doteď se na mě v tuto roční dobu všichni koukali se shovívavým úsměvem jako na retarda. Nejsem zrovna proslulá projevováním emocí, ale jak dozrají třešně, rozzáří se mi jiskra v oku a vášnivě zírám na každý třešňový strom.
Teď ta doba nastala - co vám budu povídat. Vrcholný moment nastal tento víkend. Jeli jsme na Moravu k rodičům na "třešňobraní". Sice tím riskuju, že nestihnu dceru sbalit na pondělní odjezd na první školku v přírodě, ale ať...