Recenze: Farmapark Soběhrdy

20. června 2016 v 20:42 | Jana "Inspiromatka" |  VÝLETY A HERNY
Léto konečně dorazilo, takže je čas na výlety. Vzhledem k tomu, že náš rodinný program řídí hlavně děti, využili jsme jeden z nových zábavních areálů pro rodiny s dětmi, kterým je Farmapark Soběhrdy. Nachází se asi 28 km od Prahy směrem po dálnici D1, v malebném údolí.

Údajně funguje asi 2 roky, takže provoz má ještě své mouchy. Ano, přímo mouchy "masařky", ale pokud víte na co se připravit, nebudete zaskočeni a můžete zde zažít opravdu nádherný den. Poradím vám, jak si to nejlépe užít…


Na co se připravit?

Areál Farmaparku rozhodně nepřehlédnete, protože zabírá prakticky celé údolí, kterým projíždíte. Parkovací prostor vypadal dostatečně. U vstupu nám na pokladně sdělí mnoho základních informací, což může způsobit malou frontu. Nás zaskočil trochu příplatek za možnost krmení zvířat v pevně stanovených časech, ale to bylo spíš naší nezkušeností s podobnými typy areálů. Divnější však byl systém karet a kreditu na jídlo a pití. V areálu jsou 3-4 občerstvovací stanoviště, kde nelze platit hotovostí ani platební kartou, ale používáte speciální kartu Farmaparku, na kterou si u pokladny koupíte kredit, a při odchodu se zůstatek vyúčtuje. Zvláštní, ale proč ne.
Hlavním handicapem celého - jinak výborně koncipovaného areálu - jsou právě občerstvení. Vzhledem k tomu, že je oficiálně zakázáno vnášet do areálu vlastní jídlo a pití, je to tragédie. Do budoucna chystají vylepšení a vlastní samoobslužnou jídelnu s hotovkami, ale nyní si můžete vybrat prakticky jen párky a klobásky a na posledním stanovišti ještě tousty nevalné kvality a slané či sladké palačinky. Měli jsme dokonce tu smůlu, že na jednom stanovišti měli rozbitý kávovar. Takže oproti pravidlům radím - vezměte si nějaký malý proviant sebou, než se provozovatelům podaří oblast občerstvení "doladit".

Na co se těšit?

Areál Farmaparku Soběhrdy nejsou jen výběhy se zvířaty, ale i řada atrakcí pro děti. Naleznete zde výběhy s domácími zvířaty z různých zemí, takže vás překvapí různé neobvyklé druhy koz, ovcí, nevšední kudrnatá a zrzavá prasata, ale i velbloudi, buvoli, lamy, či pštrosi.
Je zde i velká krytá hala s průlezkami a klouzačkami pro děti, nebo koutky s dřevěnými kostkami. Dokonce zde organizují i drobný program se soutěžemi pro děti, což ty naše mile překvapilo.
Venkovní areál je pak oázou klidu pro děti i dospělé. Několik stanovišť s nafukovacími zvířaty na skákání či šlapacími traktůrky. Velká nafukovací trampolína, kde děti vydrží nekonečně dlouho. Překážková dráha mezi stromy, řada relaxačních sítí na kůlech pro dospělé, stanoviště pro opékání špekáčků a v neposlední řadě vodní atrakce s pumpou a korýtky, kde se děti dokonale ochladí a vyřádí. Prostě program prakticky na celý den.

Co doporučit? Rozhodně kromě drobného proviantu to chce náhradní oblečení pro děti a klidně upotřebíte (stejně jako my) i piknikovou deku a malý ručník. A v létě samozřejmě opalovací krém a nějaké čepice na hlavu.
Díky venkovnímu i krytému areálu zde můžete příjemně strávit čas, i kdyby se náhodou přihnaly nějaké dešťové přeháňky.

Ceny jsou odstupňovány podle všedních dnů a víkendů, délky pobytu v areálu a podobně. Nechybí ani rodinné vstupné a při troše štěstí nazaríte na zvýhodněné vstupné na nějakém slevovém serveru jako my.

Přejeme vám hezké počasí na výlet. A pokud to nevyjde, můžete si vybrat z mých dalších recenzí...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomas Obzina Tomas Obzina | E-mail | 28. července 2018 v 1:49 | Reagovat

Je to obycejna zlodejina, velke vstupne, atrakce se musi znovu hradit a oranzada z vymackaneho platku pomerance, zalita perlivkou za 45 kacek to jen potvrzuje. Vlacek je pro srandu, vodni atrakce rozbite, taxi nefunguje. Skoda tam jezdit. Zlaty mirakulum

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama