Recenze: Funpark Žirafa Průhonice

19. června 2016 v 19:24 | Jana "Inspiromatka" |  VÝLETY A HERNY
Nejvyšší čas napsat o naší nejoblíbenější velké dětské herně a tou je Funpark Žirafa v Průhonicích u Prahy. Předem se omlouvám, byli jsme tu minimálně 5x a v podstatě nemám negativní zkušenost a budu jen pracně hledat nějaký nedostatek (pominu-li přemíru placených automatů a her).

Vlastně o jedné maličkosti vím, ale jinak varuju - čeká vás snůška chvály a tak se hlavně pokusím upozornit na vychytávky a zajímavosti, které jinde nejsou běžné. Takže herna Žirafa vás vítá…


Do Funparku Žirafa klidně po celý rok

Zábavní park a herna Žirafa Průhonice je velká, prakticky dvoupatrová. Druhé patro však zabírají různé placené automaty, kino a prostory speciální školky, takže je vynechám. Vystačíme si s přízemím. Tady je totiž nejen obrovský prostor plný atrakcí pro děti i batolata, ale i průchod do venkovní části, takže se dětí mohou vydovádět i na nových atrakcích typu hrad, trampolíny, nafukouvací klouzačky a hrady i na čerstvém vzduchu. Takže, proč sem jít v zimě? Zabaví se tu celá rodina po celý den, když není jinde moc jiných příležitostí. Proč v létě? Je tu super zábava na celý den a navíc příjemná klimatizace, zatímco se ostatní pečou ve vlastní šťávě někde venku.

Zda se tu vaše děti dokáží zabavit nebo ne, nemusíte vůbec přemýšlet. Je tu tolik různých možností (kolotoče, nafukovací hrady, střílny s míčky, trampolíny, labyrint), že je odsud budete stěží dostávat.
Nechybí ani sekce pro batolata, dětské záchody a umyvadla, přebalovací pulty… na co si vzpomenete. Není divu, že se zde velmi často konají i narozeninové oslavy a párty, které v tak velkém prostoru nijak nebrání v provozu.
Zázemí pro rodiče
U vchodu je hračkářství, velký prostor se stolky a posezením pro rodiče, pult s občerstvením a následovaný decentně oddělenou restaurací a barem. Výběr jídla a pití opravdu dostačující. Nechybí mikrovlnka na ohřívání příkrmů, zmrzlina, pizza, těstoviny, bagety… až po placení kartou. Za nás hlásím "spokojenost".
Jako matka bych navíc ocenila kvalitní dobrou kávu, wifi připojení, uzamykatelné boxy, tatínky možná potěší několik obrazovek, kde neběží jen dětské programy, ale i sport. A dostáváme se konečně k prostoru pro kritiku: velmi málo elektrických zásuvek. V dnešní době, kdy každý má plno elektroniky, je opravdu s podivem, že elektrické zásuvky se stávají opravdovou vzácností. Z mého pohledu jsou el. zásuvka, wifi a dobré kafe základ každého místa, kde mají dospělí setrvat déle než půl hodiny.

Doporučení pro všechny

Ikdyž je to v návštěvním řádu, stále se najdou rodiče, kteří nevědí, že je prakticky ve všech hernách nutné mít z hygienických důvodů na nohou ponožky. A to děti i dospělí, jakmile chtějí vstoupit do hrací zóny a to i v létě. Kdo na ně zapomene, může si tu ponožky koupit.
Také všem doporučuji, vzít pro děti na převlečení nějaké tenké dlouhé kalhoty a triko s dlouhým rukávem. Jednak je tu klimatizace a hlavně při jezdění po skluzavkách a na nafukovacích hradech si děti mohou nepříjemně sedřít nebo spálit kůži. Ale rozhodnutí je na vás…

A na závěr ceník

Základní celodenní vstup pro dítě je 250 Kč a 50 Kč pro dospělého. Není to málo, ale jednou za čas je to opravdu dobrá investice. A Kdo má napjatý rozpočet, může sledovat slevové portály, kde se občas objeví slevy (my jsme např. využili akci "2 děti za cenu 1", což je úspora 250 Kč, anebo na webu Žirafy bývají akce jako sleva při online rezervaci, vstup pro tatínky zdarma na Den otců a podobně).

Další recenze z dětských heren naleznete zde...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama