Červenec 2016

Jeden z nejhezčích západů slunce…

31. července 2016 v 21:15 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Jsou chvíle, kdy vám leze doma všechno na nervy, a vy vybuchujete kvůli každé maličkosti. Proč? Třeba proto, že ten den už po desáté vracíte krabici s mlékem do lednice, neboť všichni z rodiny ji dokážou pouze vyndat z ledničky, ale už ne vrátit. Protože celý den jen chodíte po bytě a sbíráte hračky, které se válejí po zemi po celém bytě a všichni po nich šlapou, pouze vy jediná se sehnete a zvednete je. Protože musíte do nekonečna sbírat partnerovy ponožky a trika válející se na židlích, na zemi v nejrůznějších koutech, a ony ne a ne se samy odplížit do toho zatraceného koše na prádlo. Protože na vás pořád někdo haleká "mám žízeň", "co bude k jídlu", "já chci nanuka"… a vám už se před půl hodinou chtělo fakt nutně na záchod. Chvíle, kdy máte chuť prásknout dveřmi a tiše mizet v západu slunce…

Tipy na bezva nákupy / červenec

29. července 2016 v 22:04 | Jana "Inspiromatka" |  VÝHODNÉ NÁKUPY
Občas se stane, že já nebo moje kamarádky objeví a koupí nějakou opravdu zajímavou věc. Přijde mi škoda se o tyto zkušenosti nepodělit, protože když pomohly nám, třeba udělají radost i vám. Tak jsem se zamyslela, jaké nákupy jsme za poslední měsíc podnikly a mám pro vás skvělé tipy.

Pokusím se vybrat vždycky něco neobyčejného, chytře multifunkčního a nebo zkrátka nějakou drobnost, která mě opravdu potěšila. Možná to bude znít nezvykle, ale napoprvé to bude fakt chytré žehlicí prkno, odpeckovávač třešní a něco jednoduchého na ochlazení v letních vedrech.

Rodinné fotoalbum na zdi

18. července 2016 v 21:20 | Jana "Inspiromatka" |  TVOŘÍME S DĚTMI
Léto je ideální doba k rekonstrukcím a vylepšování domácnosti. Původně jsem chtěla využít týden, kdy budou děti u babiček, pouze k relaxaci, srovnání spánkového deficitu... prostě abych se po pěti letech péče o rodinu věnovala chvilku pouze sama sobě. První dva dny mi to šlo docela dobře. Mimo běžné práce jsem si užila své oblíbené filmy, do syta se vyspala, jídlo jedla beze spěchu a vyrušování. Prostě blaho.
Ale pak přišlo dilema a co dál?! Kamarádky neměly na "flámování" čas (jejich prázdninový harmonogram s dětmi se zcela minul s tím naším) a co sama. Došlo mi, že je čas si splnit své přání a zužitkovat nahromaděné rodinné fotky, rámečky ležící 2 roky ve skříni, a současně udělat doma v kuchyni pořádek. Znáte to - zeď od barev, jídla, spousta drobností, které vám rodina nechce dovolit vyhodit (např. prázdné dózy od sunaru, větvičky a kamínky z výletů, ulomené kusy hraček...).

Proč muži neumí hledat věci ve skříni a v ledničce

11. července 2016 v 21:23 | Jana "Inspiromatka"
Víte, co je bezva na tom, když se sejdou kamarádky? Mohou si vzájemně postěžovat na to, jak jsou ti jejich chlapi slepí, a tisíckrát denně se jich ptají "kde je ...?". Respektive hledíce do ledničky bezradně volají "kde jsou ty párky" či stojíce před skříní "kde mám rifle"? Prostě nevinná otázka, která nás ženy (nemáme-li zrovna slunečnou náladu) dokáže rozlítit víc než býka rudý hadr. "Ježišmarjá přece tam co vždycky - hledíš na to!" "Fakt? Já to prostě nevidím..." Odvětí obvykle zdrceně muž. V tu chvíli se více méně naštvaně či znechuceně zvednu, abych mu osobně ukázala na to místo, které má 50 cm před nosem a kde hledaná věc leží... A 2 kroky před mým cílem se vítězoslavně ozve: "už nemusíš, už to mám". Kdo tohle zná, ať si se mnou zařve: Uáááááááááááááááá!!!
Hledáte návod, jak tyto domácí situace zvládat s větším nadhledem a pochopit, proč se tohle děje?