Proč muži neumí hledat věci ve skříni a v ledničce

11. července 2016 v 21:23 | Jana "Inspiromatka"
Víte, co je bezva na tom, když se sejdou kamarádky? Mohou si vzájemně postěžovat na to, jak jsou ti jejich chlapi slepí, a tisíckrát denně se jich ptají "kde je ...?". Respektive hledíce do ledničky bezradně volají "kde jsou ty párky" či stojíce před skříní "kde mám rifle"? Prostě nevinná otázka, která nás ženy (nemáme-li zrovna slunečnou náladu) dokáže rozlítit víc než býka rudý hadr. "Ježišmarjá přece tam co vždycky - hledíš na to!" "Fakt? Já to prostě nevidím..." Odvětí obvykle zdrceně muž. V tu chvíli se více méně naštvaně či znechuceně zvednu, abych mu osobně ukázala na to místo, které má 50 cm před nosem a kde hledaná věc leží... A 2 kroky před mým cílem se vítězoslavně ozve: "už nemusíš, už to mám". Kdo tohle zná, ať si se mnou zařve: Uáááááááááááááááá!!!
Hledáte návod, jak tyto domácí situace zvládat s větším nadhledem a pochopit, proč se tohle děje?


VĚCI, KTERÉ SE NEHÝBAJÍ JSOU NEVIDITELNÉ

Dlouho předlouho jsem přemýšlela, proč se muži takto chovají, reps. zda jsou nějak "rozbití". Došlo mi to až při našich cestách autem, kdy jsem od partnera dostávala po několikáté školení, proč on může (na rozdíl ode mě) jezdit rychleji a riskantněji. Podle něj to totiž riskantní není, protože "jednak má víc naježděno a tudíž větší zkušenosti a taky sleduje veškeré dění kolem sebe a už dokáže předem odhadnout ze stylu jízdy ostatních řidičů, jak se ostatní zachovají a tudíž dokáže zareagovat včas...a tak dále".
V tu chvíli mi došlo, že mužský mozek lovce, dokáže vnímat pouze pohybující se věci. Prostě se soustředí na pohybující se kořist a loví. Kdežto jakmile je kořist mrtvá a nehybná, přestává pro něj existovat a hledá zase něco v pohybu. To je tedy ten důvod, proč se řítí po silnicích, proč jsou šikovnější v akčních střílečkách na počítačích, ale věci doma nevidí. Ty se totiž nehýbají - JSOU MRTVÉ!

A JAK SITUACI ZVLÁDNOUT?

1. Nejprve si uvědomte, že tohle nezažíváte samy a partneři vás a vaší kamarádky, se kterou si obvykle notujete, nejsou "momentálně zaostalými" výjimkami. Naopak. Mám odposlechnuto, že takto funguje tak 90% mužské populace a na toto téma koluje na internetu spousta vtipů... Prostě berte to s humorem.

2. Je to trénink vaší trpělivosti, kterou můžete pak zužitkovat jinde. Na výzvy k hledání nesmíte reagovat hned. Oni taky umějí vypnout a nereagovat, když po nich chcete něco vy, takže trpělivě počítejte do 10, abyste muži dali šanci si danou věc najít sami. Muži pak budou hrdí na své schopnosti a vy si ušetříte kroky.

3. Berte tyto chvíle jako osobní ocenění. Je to důkaz, že se chlap bez vás neobejde.

4. Současně toho zkuste využít pro sebe stylem něco za něco: "hele, já ti ukážu, kde to je a ty mi... (dáš pusu / cestou vezmeš nákup / opravíš kohoutek / uděláš večeři atd.)". Výsledek bude veskrze pozitivní. Buď vám začne plnit vaše přání nebo se naučí hledat si věci sám a přestane vás s tím otravovat.

Já osobně už se na svého chlapa nezlobím. Když člověk ví důvod počínání, dokáže se s tím daleko lépe vyrovnat. A hlavně si uvědomuji, že pro mě zase dělá spoustu jiných věcí, takže mu s tím hledáním ráda budu pomáhat i v budoucnu.
Tak už to těm svým chlapům taky odpusťte... :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 12. července 2016 v 20:43 | Reagovat

Jo jo, dneska jsme s tátou hledali lepidlo... před třemi týdny prý bylo na stole... aha :) Volali jsme asi 3x mamce, ale nenašli jsme... Vsadím se, že jakmile přijde domů, tak ho najde :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama