Říjen 2016

Halloween – slavit či neslavit?

29. října 2016 v 14:36 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Poslední den respektive večer v říjnu se ve světě slaví svátek nazvaný Halloween. U nás se slaví jen minimálně a naši rodiče si v ten den připomínají spíše Svátek zesnulých. Osobně bych se tímto svátkem vůbec nezabývala. Ovšem vzhledem k tomu, že se v médiích (kterým se nelze vyhnout) zmínky o Halloweenu vyskytují a děti se ptají stále častěji, jestli budeme taky slavit, se k tomu musím nějak postavit. Oni totiž milují oslavy a párty všeho druhu, tak nemám to srdce je odpálit stylem "je to nesmysl, tohle slavit nebudeme".

Motivace dětí aneb hvězdičky jako pochvala?

23. října 2016 v 17:05 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Jsou chvíle, kdy si některé mámy zoufají, že jsou doma na všechno samy, že nikdo nepomáhá a nedělá co má. Nedávno jsem už byla taky zoufalá, jak dětem musím pořád připomínat, co mají dělat a oni všechno ignorují. Vysvětlování a promlouvání do duše fungovalo tak 5 minut, přísnost taky. Hledala jsem proto řešení, jak se domluvit na plnění povinností.
V jedné osvícené chvilce mi dcera řekla, zda jí dám jedničku s hvězdičkou za to, že mi pochválila večeři a pěkně po sobě uklidila. Řekla jsem, že bych jí dala i dvě... a nápad byl tu. Děti budou sbírat body za odměnu. Míša nadšeně souhlasila a hned mě přinutila vytvořit tabulku. Jak to teď u nás funguje?

Konečně mám 3D pero na kreslení a opravu hraček

16. října 2016 v 17:14 | Jana "Inspiromatka" |  TVOŘÍME S DĚTMI
Je to už více než rok, co jsem si udělala velkou radost a koupila si 3D pero. Nevím, jestli víte, o co jde, ale je to bezvadná věcička pro kreativní dušičky, jako jsem já. Funguje podobně jako tavná pistole na lepidlo. Na jednom konci se tam vsune hmota, která se uvnitř nataví a ven vytéká měkká tvarovatelná a rychle tuhne. Viděla jsem na Youtube spoustu ukázek, co všechno se dá s 3D perem tvořit a úplně mi to učarovalo.
Tenkrát jsem ho nadšeně vyzkoušela a bylo to opravdu super. Dcera hned škemrala, abych jí něco vytvořila, takže jsem hned vyzkoušela princeznovskou korunku a motýlka. Pak mě převálcovala každodenní realita a na 3D pero nebyl čas… až do dnes. Víte proč?