Jak matky prožívají první lásky dětí

15. května 2017 v 12:57 | Jana "Inspiromatka" |  RADOSTI ŽIVOTA
Kolikrát jsem slyšela vyprávět o dětských láskách. Já si na žádnou svou lásku ze školky či útlého mládí nepamatuju. A když vidím, jak se obvykle ve školce děti k sobě chovají, takže mi to přišlo vždycky zvláštní. Zdá se, že moje Michalka bude své dětství prožívat jinak a já jako máma si to budu prožívat poprvé díky ní.
Je jí šest let a kluci po ní začínají jít jako "vosy po medu". Což o to, nedivím se jim. Je obvykle veselá, kamarádská a s každým se hned má chuť seznámit. Jenže já jsem "malinko zaujatá" máma. Každopádně sleduju její první malé lásky a hřeje mě to u srdce. A jak dnes mladí muži dávají najevo svou náklonost k malým princeznám?
Zápasí v Judu a nosí jí obrázky Cadilacu


Při návštěvě dětské herny se nejednou stalo, že si tam Míša rychle našla o rok či dva staršího kamaráda, se kterým lítali ruku v ruce po herně, ale nestihla si zapamatovat ani jejich jméno. Prostě náhodné známosti. První klučina, který však nedávno uvízl v jejím srdíčku byl kamarád, se kterým se poznala na Judo akademii, kde celý víkend trénovali. Už na obědě jí řekl, že by pro ni udělal všechno na světě a při odpoledním odpočinku si nastěhoval matraci vedle ní. A druhý den ráno já přinesl vlastnoručně namalovaný obrázek velkého růžového Cadilacu, protože mu Míša řekla, že má ráda růžovou. Uvidíme, jestli na dalším Judo víkendu bude jejich románek pokračovat. Rozhodně byl milý a pozorný.

Šokující spontánost nebo veřejné pohoršení?


Projevů náklonosti se mohou lidé dočkat na těch nejnečekanějších místech a díky dětské spontánosti si na to malí kluci troufnou i na veřejnosti. Škoda, že z toho časem vyrostou. :-)
Byli jsme na nákupu v hypermarketu a protože jsme pak jeli vyzvednout tatínka na letiště, oblékli se děti trochu slavnostněji než obvykle. Míša měla šatičky, přes ně šedý světr s flitry. Prostě kočka... Šla se podívat na ryby v nádrži a já vybrat jablka a když jsem se otočila, zírám, jak k Michalce přistupuje cizí (asi osmiletý) kluk, pohladil ji po tváři a dal jí pusu. Usmál se na ni a odkráčel pryč...
Vyvalila jsem oči a ptala jsem se, jestli ho od někud zná. Prý vůbec ne. Prostě jen přišel, pohladil ji a dal pusu. Byl stejně v šoku jako já a tetelila se blahem. Bylo vidět, že neví jestli se stydět, skákat radostí nebo co s tím.

Přeju jí to, ať si užívá podobných krásných zážitků, a já to budu s potěšením z povzdálí sledovat.

Jak prožíváte první lásky svých dětí vy?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama