S DĚTMI V KUCHYNI

Motýlkové muffiny aneb kdo zdobí - nezlobí

26. května 2016 v 21:02 | Jana "Inspiromatka"
Pečení je pro děti velmi lákavá zábava. To víme všichni. Otázka je, jak je zapojit, aby výsledek za něco stál a kuchyni nebylo nutné podrobit generálnímu úklidu. Naše malé triky vám předvedeme na příkladu, jak jsme pekli a zdobili Motýlkové muffiny.

Začněme například tím, proč motýlkové... Nedávno jsme natrefili na prodejnu domácích potřeb, kterou museli zrušit, protože jim ukrutně zvýšili nájem, a tak jsme využili výprodej s 50% slevami. Měli tu samozřejmě i klasické kulaté formičky na muffiny, ale mnohem zajímavější byly silikonové formy s tvarem motýlků. Super koupě, takže zbývalo rozhodnout, čím je naplnit.

Pečení šnečci z listového těsta

17. dubna 2016 v 21:42 | Jana "Inspiromatka"
Jednou z osvědčených cest, jak udělat dětem radost a zabavit je, určitě patří (alespoň u nás doma) společné pečení. Je jim úplně jedno, co to bude, hlavně když jim dovolím ochutnat těsto a pomáhat. Jasně, syrové těsto není nic zdravého a s malými pomocníky pak může kuchyně vypadat jako po výbuchu, ale pro ně je to skvělý zážitek. Jen ať trénují s vámi. za pár let hodíte nohy na stůl a děti zastanou všechno sami.
Takže čím začneme v rubrice o pečení a vaření s dětmi? Zvolila jsem to úplně nejjednodušší - pečení šnečci z listového těsta. Je to jednoduché, levné a děti mohou pomáhat se spoustou činností. Jak na to?
 
 

Reklama